Obecnie stomatologia posiada w swoim zanadrzu dziesiątki zabiegów, dzięki którym pacjenci mogą cieszyć się zdrowymi i zadbanymi zębami. Licówki to jeden z tych materiałów, które w uniwersalny sposób mogą być wykorzystywane przez stomatologów. Za ich pomocą można przede wszystkim wybielić zęby i wyregulować ich kształt. Korony na zęby można zakładać pojedynczo lub w formie całościowej. Wszystko zależy od potrzeb pacjenta i jego możliwości finansowych. Jak wygląda zabieg wykorzystujący licówki na zęby?

Stosowane do wybielania

Najpopularniejszym zabiegiem, który wykorzystuje opisywany materiał jest wybielanie. Licówka stanowi wówczas formę nakładki na naturalne zęby. W zależności od potrzeb pacjenta może być ona przymocowana do niego na stałe lub z możliwością zdjęcia w przyszłości. Licówki porcelanowe to te, które wykorzystywane są przez pacjentów zdecydowanych nosić je do końca życia. Licówki kompozytowe są z kolei wybierane przez tych, którzy nie do końca przekonani są o przyszłości swojego uzębienia. Warto nadmienić, że korona porcelanowa wygląda znacznie naturalniej od licówki kompozytowej.

Poprawa kształtu i ubytków

Licówki wykorzystywane są także przez dentystów do poprawy kształtu zębów. Dzięki ich formowaniu i piłowaniu kształt szkliwa jest ściśle dopasowany do szczęki pacjenta, przez co ogólny wygląd twarzy się poprawia. Licówki doceniane są szczególnie wówczas, gdy mowa o silnie uszkodzonym szkliwie. Przykrywają one zniszczone i przebarwione zęby naturalnie wyglądającą powłoką.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...