Kliniki stomatologiczne stają się obecnie bardzo kompleksowymi miejscami, jeśli chodzi o leczenie zębów. Obok tradycyjnego uzupełniania ubytków, a w trudnych przypadkach także usuwania zębów można w nich wykonać nawet bardziej skomplikowane zabiegi. Mowa między innymi o protetyce, która okazuje się być bardzo przydatna nie tylko dla osób starszych. Protezy zębowe występują w wielu wariantach, odpowiadając na zapotrzebowanie pacjentów. Ci mogą oczekiwać od protetyka pełnej protezy lub jedynie pojedynczego mostu.

Nie tylko dla starszych

Wydawać by się mogło, że protetyka stomatologiczna to obszar, którego interesantami są ludzie starsi. Tymczasem wypadanie zębów ma tak wiele przyczyn, że dotyka ono także osób młodych. Stąd stają się oni coraz częstszymi pacjentami w tym obszarze. Proteza wykonana przez specjalistę tworzona jest na indywidualne zlecenie. Określa się jej dokładny rozmiar, wielkość zębów, a w przypadku pojedynczych mostów i koron- także odpowiadający reszcie zębów naturalny kolor szkliwa. Protezy zębowe przygotowywane są w specjalistycznych warunkach i mogą przetrwać lata.

Pomocna technika

Dostępne na rynku protezy można podzielić ze względu na wiele kategorii. Najczęściej rozróżnia się je według kryterium stabilności. Pacjent ma możliwość nabycia protezy ruchomej, którą swobodnie można wyciągać z ust lub protezy stałej, która jest przymocowywana do szczęki na dobre. Jeśli mowa o materiale, z którego zostały wykonane zęby to wyróżnia się protezy szkieletowe, akrylowe, czy protezy acetalowe.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...