Choć większość Polaków deklaruje regularne wizyty u stomatologów, to niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym jest higienizacja. Zabieg ten wykonuje higienistka stomatologiczna za pomocą specjalnego, nowoczesnego urządzenia. Jest on całkowicie bezbolesny, a za jego pomocą można usunąć przyczynę wielu chorób uzębienia. W czym więc pomaga higienizacja? Chodzi o usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu specjalistycznego urządzenia, emitującego ultradźwięki. To ono odpowiedzialne jest za szybkość zabiegu i komfort pacjenta.

Bezbolesny zabieg

Stomatologia estetyczna bardzo dba, by zabiegi wykonywane w jej ramach nie były bolesne. Sama higienizacja, jak już wcześniej zostało wspomniane, pozwala nie odczuwać pacjentom dyskomfortu w czasie wizyty u stomatologa. Kamień nazębny usuwany jest wówczas za pomocą ultradźwięków i tym samym nie powoduje uciążliwego uczucia bólu. Ważne jest, by zalegający kamień na zębach usuwać regularnie- chodzi o co najmniej coroczne wizyty w gabinetach stomatologicznych w tym celu.

Sprawdzone etapy leczenia

Higienizacja składa się z czterech etapów. Po pierwsze za pomocą urządzenia usuwany jest kamień nazębny. Następie higienistka wykonuje piaskowanie zębów, które ma za zadanie dokładnie usunąć resztki zbędnego materiału. Kolejny krok to polerowanie zębów oraz ich lakierowanie. Wykonana w ten sposób higienizacja to pewność, że zęby będą odporne na gromadzenie się kamienia oraz powstające w ten sposób choroby szkliwa i dziąseł. Warto skorzystać z tego bezbolesnego zabiegu.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...