Duże znaczenie w postępie technologicznym ma to, że dotyczy on wielu dziedzin, także stomatologii. Ma to ogromną wartość szczególnie dla osób, które wyjątkowo cierpią z powodu zębów podatnych na choroby, czy przebarwienia. Obecnie obok leczenia szkliwa przeprowadza się także jego kompleksowe wybielanie. Dentysta ma w swoim zanadrzu bogaty katalog możliwości, za pomocą których może zadbać o białe zęby pacjenta. Jak wybielić zęby w gabinecie dentystycznym?

Metody bezpieczne dla zębów

Najczęściej wybielanie zębów przeprowadza się za pomocą specjalistycznych nakładek. Są one przygotowywane przez dentystów i pozwalają na walkę z przebarwieniami bezpośrednio w domu pacjenta. Nakładki na zęby oddziałują na szkliwo i wydobywają z niego naturalną biel. Wymagają noszenia kilka godzin dziennie, zgodnie z zaleceniami specjalisty. Są zdrowszą metodą wybielania, niż stosowane przez pacjentów domowe zabiegi. Często bowiem wykorzystują one materiały, które w rzeczywistości mają szkodliwy wpływ na zdrowie zębów.

Nawet najcięższe uszkodzenia

Jednakże nakładki to nie jedyna propozycja na wybielanie zębów. W przypadku ciężkich przypadków stomatolog proponuje licówki, czyli specjalne materiały przytwierdzane do zębów, które mają zastąpić naturalne szkliwo. Dzięki licówkom można nie tylko dbać o białe zęby, lecz także poprawić ich kształt. Sam zabieg może być wykonywany zarówno na pojedynczych zębach, jak i na wszystkich jednocześnie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta gabinetu stomatologicznego.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...